Рада експортерів та інвесторів при МЗС України

Перший віце-прем'єр-міністр України С.Кубів взяв участь у роботі 10-ого Європейського економічного конгресу

14 травня, 17:42

У Катовіцах розпочав роботу 10-й Європейський економічний конгрес. У рамках більш ніж 150 сесій 900 представників політичних та економічних кіл регіону обговорять перспективи розвитку європейської та світової економіки. На чолі української делегації - Перший віце-прем'єр-міністр - Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів. Українська делегація розповість численним учасникам Конгресу про нові перспективи торгівлі з Україною та вигідні можливості для інвестицій.

А ще на полях конгресу Степан Кубів зустрінеться з високопосадовцями Польщі, яка тривалий час є найбільшим торговельним партнером України серед країн Центральної та Східної Європи та четвертим за значущістю торговельним партнером у світі.

*  *  *

Перший віце-прем’єр-міністр - Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів у Катовіце зустрівся з Міністром інвестицій і розвитку Польщі Єжи Квєцінським.

Під час зустрічі йшлося про поглиблення українсько-польської співпраці, розвиток міждержавної інфраструктури Україна-Польща та посилення двосторонньої торгівлі з ЄС та Польщею, зокрема.

“Один з можливих інструментів розширення міжрегіональної співпраці Україна-Польща та загалом з ЄС - це Карпатська стратегія. Мова про спільну та системну регіональну політику у сфері енергетики, інфраструктури, транспорту та цифрової економіки. Особливо це важливо у прикордонних регіонах, наприклад у напрямку збільшення кількості пропускних пунктів через кордон з Польщею, який є частиною кордону Україна-ЄС”, - наголосив Степан Кубів під час зустрічі.

Єжи Квєцінський підкреслив, що розробка Карпатської стратегії є дуже важливою для Польщі та матиме вирішальне значення для територіальної згуртованості і зміцнення співпраці як між окремими державами-членами ЄС, усього Європейського Союзу та його східних партнерів, особливо України.

* * *

Відбулася зустріч також з  Міністром підприємництва і технологій Польщі Ядвігою Емілевич. Сторони обговорили шляхи поглиблення двостронньої співпраці 

* * *

Перебуваючи з робочим візитом у Польщі Перший віце-прем’єр-міністр - Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів зустрівся з Архієпископом Краківським Кардиналом Станіславом Дзвішем, близьким другом Папи Іоанна Павла ІІ, який є ще й великим другом України.
Опісля вшанував пам'ять подружжя Качинських у Кафедральному соборі Станіслава і Вацлава у Королівському замку Вавель у Кракові.

«Маємо дбати про духовність та шанувати історію. Це є основа щоденної мудрості, яка дає сили на кожну добру справу!», - зазначив С.Кубів на Раковицькому цвинтарі у Кракові, де українська делегація вшанувала пам'ять видатних українців: поета і прозаїка Богдана Лепкого, мовознавця і педагога Степана Смаль-Стоцького та українців, які були інтерновані у таборі "Домб'є" у 1918-1920 році.
Опісля відбулася зустріч з українською громадою у Кракові, де обговорено безліч нагальних питань щодо життя українців - як в Україні, так і за кордоном.

Перший віце-прем’єр-міністр взяв участь у Службі Божій в церкві Воздвиження Чесного Хреста у Кракові та поклав квіти до пам'ятного знаку жертвам Голодомору в Україні 1932-1933 років. 

Останні новини

Українські аграрні компанії розширюють присутність в Алжирі | Вчора, 18:22

17  жовтня ц.р. Посол України в Алжирі Максим Субх прийняв групу представників української компанії «П’ятий елемент» (м. Херсон), яка спеціалізується на випуску та реалізації органічних добрив із застосуванням сучасних вітчизняних нанотехнологій.

Латвія послідовно підтримує Україну в процесі реформування аграрної сфери | Вчора, 17:45

17 вересня Посольство України в Латвії відвідала делегація українських аграріїв на чолі з Президентом Національної асоціації сільськогосподарських дорадчих служб України (НАСДСУ) Іваном Паньківим.