Сьогодні відбувся онлайн-брифінг «Вихід на ринок та ведення бізнесу в Італії» для представників українського бізнесу за участю директорки Департаменту економічної дипломатії Людмили Єніної та посла України в Італії Ярослава Мельника. Захід організований МЗС України спільно з Посольством України в Італійській Республіці та міжнародною платформою Nazovni.
Ключовою метою заходу було обговорення шляхів сприяння вітчизняним експортерам у виході на італійський ринок із залученням дипломатичної підтримки та функціоналу платформи Nazovni.
Відкриваючи захід Людмила Єніна відзначила значний потенціал розвитку двосторонньої торговельної співпраці між Україною та Італією, а також перспективність виходу українських експортерів на ринки країн ЄС. Вона наголосила на готовності МЗС України надавати необхідне сприяння вітчизняним виробникам, використовуючи механізми платформи Nazovni задля популяризації українського бренду за кордоном.
В свою чергу посол України Ярослав Мельник ознайомив представників українського бізнесу з актуальною економічною ситуацією в Італії та окреслив перспективи експорту української продукції. Він також розповів про участь у міжнародних тендерах і виставково-ярмаркових заходах та надав змістовні практичні рекомендації щодо можливостей виходу на ринок цієї країни.
Окрему увагу посол приділив логістичним питанням. Зокрема, за результатами опрацювання посольством України можливостей спрощення експортної логістики з Міністерством інфраструктури та сталої мобільності, у березні 2022 року Італія однією з перших серед країн ЄС звільнила українських автомобільних перевізників від вимоги щодо оформлення дозволів на перевезення вантажів територією країни. Наразі ведуться переговори з компетентними органами Італії щодо більш широкого доступу на італійський ринок української продукції для таких груп товарів як: металургійна продукція, зерно пшениці та кукурудзи, мебельна продукція, продукти харчування тощо.
Перспективними товарами українського походження, для яких може бути відкритий доступ на ринок Італії, є зернові та продукція їх переробки, деревина різного ступеню обробки та вироби з неї, меблі, різні промислові товари та товари широкого вжитку, кондитерські вироби, фармацевтична продукція.
Довідково: Італія посідає 10-те місце у світовому рейтингу експортерів та 7-ме у світовому рейтингу імпортерів. Відповідно до останніх даних МЗС Італії Україна є 59-м напрямком для італійського експорту та 49-м партнером-постачальником продукції до Італії. Італія - сьомий торговельний партнер України серед країн світу за обсягом торгівлі.
Nazovni – це цифровий сервіс МЗС України, який сприяє українському бізнесу вийти на іноземні ринки та налагодженню нових ділових контактів з імпортерами за кордоном.